Loading...
HAKKIMIZDA
Erteks, tekstil sektöründe edindiği 70 yılı aşkın tecrübesinden yola çıkarak 1994 yılında Denizli’de Türkiye'nin tanınmış üretici ve ihracatçı ev tekstili firmalarından biri olarak kuruldu. Dokuma ve konfeksiyon sektörleri ile alanında büyük bir üne sahip olan Erteks; havlu, plaj havlusu, mutfak havlusu, bornoz, çocuk grubu, terlik, yatak örtüsü, battaniye, şal, nevresim, banyo ve yatak grupları için üretimlerini gerçekleştirirken, ihracat yaparak ülkemizi dünyada da en iyi şekilde temsil etmektedir.

Erteks; 12.000 m² dokuma, 8.000 m² ise konfeksiyon ünitesi olarak belirlenmiş 20.000 m² bir çalışma alanına sahiptir. Her biri alanında tecrübeli 250 çalışanı ile yılda 1.500 ton armürlü kumaş, 1.000 ton jakarlı dokuma kumaş kapasitesiyle üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Erteks; standart kalitesinden, güvencesinden, daima iyi ürünü üretme tutarlılığından ve her zaman gelişime açık vizyonundan ödün vermeyen bir firmadır. Güçlü sermayesi, insan kaynağının önemi, çevreye saygılı duruşu ile günümüzün değişen kalite standartları, müşteri gereksinimleri ve yaşam koşulları ile bağlantılı olarak müşteri odaklı çalışma anlayışını Değer Üretiyoruz sloganıyla bütünleştirmektedir.
TASARIM OFİSİ
Erteks tasarım ofisi her zaman trendleri araştırarak yaratıcı ve farklı tekniklerle yeni tasarımlar oluşturmayı amaçlamaktadır. Tasarım ekibi her zaman çözüm odaklı ve farklı tasarımları müşterilerinin hayal ettiği tarzda oluşturmayı hedeflemektedir. Erteks’in amacı; hayallerinizi gerçeğe dönüştürmektir…

ÜRETİM
Erteks’in üretim döngüsü tasarım aşamasından sonra başlamaktadır. Dokuma işlemine başlamadan önce dokunacak ürünün planlaması yapılmaktadır. Tasarlanan armürlü ve jakarlı ürünlerin gamına göre farklı tezgâhlarda dokuması gerçekleşmektedir.

Üretim Kapasitesi: 150 gsm’den 1500 gsm’e kadar tüm dokuma ürünlerini üretme kapasitesine sahiptir.
KALİTE
Ham kalite; dokuma işlemi esnasında üretim sürecinin erken bir aşamasında olası hataları tespit etmemize izin vererek makinada sorunlar oluşmadan düzeltilmesine olanak sağlar. Bu aşamada denetim manuel ve görsel olarak yapılır.

Ürünlerin kalite standartlarına uygunluğu ERP destekli ve fiziksel muayene yöntemleriyle gerçekleşir. Final kalitede ise ürünlerin ambalaj, etiketleme, barkodlama kontrolleri ERP ve görsel muayenelerle gerçekleşir.
SERTİFİKALAR